שנדלירים – הדרך הטובה ביותר להאיר את הסלון

הסלון הוא מרכז הבית בוא נמצאים כל בני המשפחה והאנשים הקרובים לנו שמגיעים אחת לכמה זמן להתארח. אנו משקיעים רבות בתהליך התכנון והעיצוב של הסלון וחלק בלתי נפרד מהתהליך הזה הוא התאמת גופי התאורה בחלל.

את הסלון ואת פינת האוכל, כדאי להאיר בתאורה שתהיה נעימה ורכה מצד אחד, כזו שמאפשרת שיח רציף ונוח אחד עם השני. יחד עם זאת, התאורה בסלון ובפינת האוכל אמורה לאפשר לנו לראות את הדברים שנמצאים מסביב ולהעניק לחלל אווירה מרשימה, אצל חלקנו אפילו יוקרתית משהו.

אנשים רבים מתלבטים לגבי סוג התאורה או גופי תאורה שמתאימים לחלל הסלון, שנחשב כמובן לאחד החללים הכי מרכזיים וחשובים בבית. אז הפעם בחרנו לספר לכם על שנדלירים ועל היתרונות שלהם תוך בחירה למקם אותם בסלון ומעל שולחן האוכל.

שנדלירים – מהם בכלל?

ובכן שנדליר הוא בעצם מנורה עתיקת יומין אותה היה נהוג לשים במבנים אדריכליים מרשימים כמו ארמונות, כנסיות, בתי כנסת, מוזיאונים, גלריות, מסעדות וכדומה. בעבר, כאשר לא היה חשמל, היו מאירים את השנדלירים באמצעות נרות. היום יש מגוון עצום של שנדלירים המיוצרים מכל מיני חומרי גלם כמו זכוכית, מתכות לסוגיהן, קריסטלים ועוד…

שנדליר (שנדילירים, או – נברשות) לרוב יהיה גוף תאורה גדול ודומיננטי, אותו נמקם במרכז הסלון או לחלופין מעל פינת האוכל. הוא יאיר את החלל בצורה חזקה וכמובן שכדאי לשלב את השנדליר עם גופי תאורה צמודי קיר מה שנקרא – Up – Light. בדרך כלל נהוג לשים 2-3 מנורות כאלה או לשלב גופים שהם שקועי תקרה שמטרתם גם למרכז את האור על חפצים מסוימים שאנחנו רוצים להדגיש כמו תמונה יפה, פסל או אפילו רהיט. גופים אלה יתאימו עם נורות לד או הלוגן, זה כמובן תלוי בגודל החלל.

שנדלירים – יתרונות

  1. אור חזק תודות לכמות גדולה של נורות – כשאנו בוחרים להתקין מנורות בסלון או מעל פינת האוכל שנדליר אנחנו נהנים מאור חזק מצד אחד אך נעים מצד שני. בצורה כזו כל היושבים יוכלו לשוחח זה עם זה בנעימות, לראות אחד את השני וזו בדיוק המטרה של תאורה בסלון.
  2. מראה מרשים ויוקרתי- השנדליר נותן לנו אווירה יוקרתית ומיוחדת בסלון שלנו, שכן עצם העובדה שיש כל כך הרבה נורות זה מייצר מאין וואו שכזה. לרוב השנדלירים נחשבים לגופי תאורה גדולים, עם נוכחות ולכן גם אם הרהיטים שלנו פשוטים יחסית, זה מייצר אפקט מרשים.
  3. מתאים לכל סגנון עיצובי – היום יש כל כך הרבה סוגים של שנדלירים העשויים ממגוון רחב של חומרי גלם ולכן קל מאוד להתאים את השנדליר לסגנון העיצובי של ביתנו בין אם הלכנו על סגנון עיצוב קלאסי, סגנון מודרני, כפרי או כל סגנון אחר.

רוצה לקבל הצעה לתאורה לבית?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם