מנורות תלייה

מנורות תלייה כשמן כן הן – מנורות אותן תולים מהתקרה והן מפזרות את האור כלפי מטה. בשונה מתאורה צמודת קיר למשל, בה האור מתרכז בפריט או שטח אחד ספציפי, כאשר תולים מנורות תלייה הרעיון הוא לפזר את האור באופן אחיד, אך על פני שטח נרחב יותר. מנורות אלו יכולות להתאים בכל חלל: בחדר השינה, בסלון, במטבח, בחדר הילדים, בפינת העבודה ואפילו במסדרונות. היום יש סוגים שונים של מנורות תלייה במגוון של סגנונות עיצוביים ומשלל חומרי גלם.

 

סוגים של מנורות תלייה

כאמור, המבחר הוא אינסופי כאשר יש שתי אפשרויות בתהליך בחירת הגופים:

 

  1. מנורות תלייה קיימות – כיום ישנן מנורות תלייה מרובועות או מלבניות עטופות במאין ”כלוב“ מתכת במטרה ליצור מראה הייטקיסטי מודרני, יש מנורות תלייה עם אהילים מכל מיני סוגים, מנורות זכוכית עם זרוע מתכת ניקל, מנורות תלויות בצורה של מקל ממנו יוצאות כמה מנורות, שנדלירים תלויים, מנורות עשויות קרמיקה עם כל מיני פיתוחים וגימורים מיוחדים, מנורות עם פסיספים בכל מיני צבעים ועוד. למעשה, תוך התייחסות לכמה קריטריונים מרכזיים והתחשבות בתקציב העומד ברשותנו, בהחלט ניתן לעצב בעצמנו את התאורה בבית או במשרד.
  2. מנורות תלייה בהזמנה אישית – אם חיפשתם משהו באמת מיוחד, ניתן לבצע הזמנה של מנורות תלייה לפי הצרכים שלכם. כלומר, את המנורות הללו לא ניתן להשיג בחנויות או באתרי האינטרנט. איך זה עובד? ובכן, כל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא לגשת לרנאור – חנות תאורה מקצועית עם הנתונים הקיימים. כלומר, עלינו לדעת מראש אילו חללים אנחנו רוצים לעצב, איזה סגנון עיצובי מנחה אותנו, איזו אווירה אנחנו רוצים ליצור בכל חלל. כמובן שחשוב לדעת קו כללי משום שבכל חנות כזו מחכה לנו יועץ תאורה מומחה שידע להכווין אותנו בצורה מדויקת ולסייע לנו בתהליך הבחירה של המנורות. יכול להיות שנבין במקום שאנו רוצים לשלב כמה סגנונות של גופי תאורה ולא ללכת רק על מנורות תלייה.

 

יתרונות מול חסרונות של שתי השיטות

ובכן, הבחירה באופציה הראשונה מתאימה למי שקצת מוגבל בתקציב אך מצד שני מבין קצת בעיצוב, בתאורה וכך גם מפעיל את המחשבה והיצירתיות. ניתן כמובן לשדרג את הידע הקיים ולקרוא ברשת האינטרנט מדריכים מקצועיים הקשורים לעיצוב באופן כללי ועיצוב תאורה בפרט.

 

החיסרון כאן הוא שהרבה פעמים אנחנו לא יודעים להתייחס לנתונים שיועץ תאורה מקצועי כן מתייחס אליהם בתחום כמו עיצוב תאורה כמו כמות האור שמגיע מבחוץ, מענה מלא לצרכים שלנו בכל חלל וכדומה. הבחירה באופציה השניה מתאימה למי שאין לו כל כך מושג בתאורה ובעיצוב, אך מצד שני יש לו תקציב פנוי להשקיע בתהליך שהוא לא זול, אך משתלם בטווח הארוך.

 

חשוב לזכור שכמו בכל דבר, לשתי האופציות יתרונות או חסרונות, אתם רק צריכים להחליט מה הדרך הנכונה והטובה ביותר עבורכם!

 

רוצה לקבל הצעה לתאורה לבית?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם