מהם ספוטים מתכווננים ומדוע כדאי לכם להתקין אותם?

ספוטים מתכווננים הם שם כולל לגופי תאורה אשר נועדו לשתי מטרות עיקריות:

  1. לספק תאורה ממוקדת על עצם או גוף – כגון תמונה, פסל או רהיט אומנותי שאנחנו רוצים להבליט בבית
  2. לספק תאורה היקפית בחללים כמו סלון, בתור מנורה מטבח, חדר עבודה או אפילו בחללים משרדיים כמו בחברות הייטק למשל.

 

למעשה, ספוטים מתכווננים מאפשרים לנו להאיר דבר מה בצורה ספציפית, וניתן לעשות בהם שימוש הן בחללים פרטיים כמו דירות, בתים צמודי קרקע, פנטהוזים והן בחללים ציבוריים כמו גלריות, מוזיאונים, מסעדות, בתי קפה וכדומה.

 

אחד היתרונות הבולטים של הספוטים בהשוואה לגופי תאורה אחרים הוא שבעצם אנו יכולים לכוונן אותם למיקום המדויק שאנחנו רוצים וכך לשלוט בכיוון של האור, בעוצמה שלו וגם לבחור את סוג האור בין אם אור חזק, אור רך, אור חם ולעשות שימוש בכל מיני סוגים של נורות.

 

ספוטים מתכווננים – חשוב לשים לב

מומלץ לזכור כי לא מדובר בגופי תאורה כלליים, ולכן קודם כל עלינו להתייחס לרשימת הצרכים שלנו בהתאם לכל חלל שאנחנו רוצים לעצב ולמקם בו את גופי התאורה השונים ורק אז לבחור איפה הכי מתאים לשלב אותם. הספוטים נועדו להשלים את התאורה הקיימת ולאפשר מיקוד באזורים מסוימים שאנחנו רוצים להדגיש. היום ניתן להזמין ספוטים מתכווננים במגוון של גדלים, צבעים, חומרי גלם וסגנונות במטרה להשיג הרמוניה והתאמה מושלמת לקונספט העיצובי של הבית או העסק.

 

ספוטים מתכוונים מסוג לד – מדוע זו הבחירה הטובה ביותר?

בעבר היה נהוג לשלב בתוך הספוטים המתכווננים נורות הלוגן, כאשר החיסרון הבולט שלהן בא לידי ביטוי הן באפקט החימום שהן יוצרות והן בצריכת החשמל. מדובר בנורות חשמל שזוללות אנרגיה. לכן, בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בוחרים בסופטים מתכווננים עם תאורת לד. לא רק שמדובר בנורה עמידה יותר שעובדת לאורך המון המון שעות, אלא גם היא מאפשרת לנו לחסוך בחשמל. בנוסף, נורות לד בספוטים מתכווננים עוזרת לנו לפזר את גופי התאורה באופן קל ויעיל. ספוטים מהסוג הזה יכולים להתאים גם לשימוש של תאורת גינה.

 

ספוטים מתכוונים – איך בוחרים ?

ההמלצה שלנו היא לקבל יעוץ תאורה מקצועי שיסייע לכם בבחירת ספוטים מתכוונים. יועץ התאורה יידע להתייחס לאלמנטים רבים המשפיעים על בחירה והתאמה של הגופים השונים כמו למשל גודל החלל, גובה התקרה, הרהיטים והאביזרים המשלימים בכל חלל, הצרכים והפעולות שאנו מבצעים, סוג האור שאנחנו רוצים להשיג, התקציב העומד ברשותנו ועוד.

 

כך, נוכל לייעל את התהליך, לחסוך זמן יקר, כסף וליישר את הקו העיצובי של הבית או העסק עם בחירה של גופי תאורה מתאימים ולשלב את הספוטים באזורים הנכונים. בחירה זו משפיעה הן על המראה העיצובי של החלל, הן על האווירה בו ויחד עם זאת לתת מענה מלא לצרכים שלנו.

רוצה לקבל הצעה לתאורה לבית?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם